Ačkoliv se to při jejím způsobu života dalo očekávat, sobotní zpráva o smrti britské zpěvačky Amy Winehouse šokovala světovou hudební veřejnost. Amy patřila k nejnadanějším osobnostem hudební scény a mnozí ji považovali za to nejlepší, co se v britské pop-music v nultých letech objevilo. Spolu se zpívajícím klavíristou Jamiem Cullumem a Američankou Norah Jones je považována za zakladatelku nového trendu v populární hudbě, který se pokoušel spojit moderní písničkářství, vycházející z folkových tradic, s jazzovou kulturou padesátých let. Její chraplavý "sweet & sexy" kontraalt výrazně připomínal stejně rozporuplnou Billie Holliday.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.