Vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy procházejí změnou. Skončilo "radarové" období, kdy česká strana usilovala o dvoustranné projekty tak ambiciózně, že jejich následný neúspěch vzájemné vztahy spíše poškodil. A z tohoto pohledu není nic špatného na tom, že budoucí spolupráce by mohla být založena na sice méně okázalých, ovšem o to praktičtějších úkolech, jako je například česká rekonstrukční mise v afghánském Lógaru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká republika od roku 2004 není schopna plnit svůj finanční závazek vůči NATO ve výši 2 procenta ročního HDP země. V posledních dvou letech se navíc rozpočet na obranu snížil téměř o pětinu. Tyto skutečnosti vyvolávají v NATO znepokojení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.