v kinech od 25. 7.
Jana Eyrová
Režie: Cary Fukunaga

Jana Eyrová od Charlotte Brontëové je klasickým dílem anglického vrcholného romantismu. Příběh chudé, tiché guvernantky, "sirotka lowoodského" Jany Eyrové, která zlomí tvrdé srdce introvertního pana Rochestra, majitele tajemného panství Thornfield, patří k vůbec nejadaptovanějším literárním dílům.

Té nejnovější podoby Brontëové se chopil kalifornský rodák s japonskými kořeny Cary Joji Fukunaga. Teprve čtyřiatřicetiletý režisér, který letos své dílo osobně uvedl na filmovém festivalu v Karlových Varech, dokázal takřka nemožné: našel v Janě Eyrové nový výklad. Namísto kýčovité romance natočil civilní drama plné půvabně hororových motivů.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.