Projekt výroby malého českého dopravního letadla, který byl léta považován za mrtvý, překvapivě ožil. Firma Aero Vodochody se blíží uzavření miliardového kontraktu s Běloruskem, které má zájem o výrobu modelu Aero Ae 270. To se v Česku nikdy do sériové výroby nedostalo.

Zjištění HN potvrdilo ministerstvo průmyslu a obchodu i samotné Aero. "Vaše informace jsou správné, víc vám ale říct nemohu," uvedl Ladislav Šimek, prezident firmy. "Jednání o zakázce probíhají. Zatím není rozhodnuto, jakou formu bude kontrakt mít," řekl Milan Hovorka, náměstek ministra průmyslu pro zahraniční obchod.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.