Když v roce 1975 uplynulo sto let od narození Thomase Manna (1875-1955), zástupy spisovatelů tvrdily, že jim nikdo není lhostejnější než autor Kouzelného vrchu a Smrti v Benátkách, unavovalo je virtuózní univerzum spojené s nostalgií, jaké představují dva romanopisci dvacátého století: Marcel Proust a Thomas Mann, tato "zuřivá vášeň pro vlastní já". Německý prozaik a esejista, nositel Nobelovy ceny, ovládal němčinu jako málokdo a už v devatenácti objevil svůj styl. Vytvořil velké románové dílo, byť "přecitlivělý byl jako primadona a marnivý jako tenorista. Byl vztahovačný a samolibý, chladný, bezohledný, a někdy dokonce krutý."

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.