Bylo to patrně uprostřed všech těch rozbombardovaných železnic a továren, v ulicích prosáklých exotickou vůní amerických cigaret a švitořením obchodníčků s masovými konzervami, kdy se v poválečném Římě probudil tvůrčí duch skladatele Ennia Morriconeho.

Už v těch bídných, ale na podivuhodné příhody bohatých dnech, kdy Fellini obětem svých poťouchlých karikatur přimalovával knírky a rybářské udice, kdy Rosellini náhodně střelil kopii svého filmu kolemjdoucímu vojáčkovi a kdy ze zajetí čerstvě propuštěný Pasolini poprvé objevil své homosexuální libido, byl ale mladičký student konzervatoře Morricone neobyčejně pracovitý.

Přes den ještě pomáhal matce s šitím, po večerech bral do ruky trumpetu a suploval tatínka v jazzové kapele hrající pro americké vojáky, ale při tom už měl doširoka otevřené oči. Pochopil, že navzdory bravurním výsledkům z kompozice jeho rané skladatelské pokusy symfonici hrát nechtějí, a zvlášť pozorně vnímal, jak nastupující vlně italského filmového neorealismu zoufale chybí dobrá hudba.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.