Česko se stává cyklistickou raritou Evropy. Je totiž jednou z mála zemí, kde nesmějí cyklisté vozit děti ve vozíku za kolem. Těch se v Česku prodalo již na 13 tisíc. A tuzemské zákony dokonce tento způsob jízdy zakazují i na samotných cyklostezkách, určených výhradně pro cyklisty. Velká část z nich je totiž zkolaudovaná jako pozemní komunikace - a na ně vozík s lidmi podle zákona nesmí.

"Rok se to snažíme napravit, ale marně," říká národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek. "Když pojedu na kole a rukou budu držet kočárek, tak je to v pořádku," ilustruje absurditu českých zákonů advokát Petr Vališ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.