Hvězdný domácí tým se po dvou remízách konečně výrazněji prosadil střelecky, byť na vedoucí gól Sergia Agüera čekalo 56.000 diváků v hledišti stadionu Maria Alberta Kempese až do nastaveného času prvního poločasu.

Útočník Atlétika Madrid přidal další trefu krátce po přestávce a do té doby jediný argentinský střelec na šampionátu se se třemi zásahy ujal vedení v tabulce kanonýrů turnaje.

Vítězství čtrnáctinásobných vítězů Copy Amériky zpečetil krátce po uplynutí hodiny hry Ángel di María z Realu Madrid. Významný podíl na triumfu favorita měl i Lionel Messi, oba góly ve druhém poločase totiž padly po přihrávkách barcelonské superstar.

Lionel Messi vs Costa Rica - Copa America - 11/07/2011

"Tohle vítězství znamená strašně moc. Bylo to pro nás finále, protože šlo o postup," radoval se Agüero.

Argentinci si nyní počkají na čtvrtfinálového soupeře, kterým bude druhý tým ze skupiny C (Chile, Uruguay nebo Peru). Kostarika musí doufat, že se mezi osmičku nejlepších vejde jako jeden ze dvou týmů na třetích místech.

Fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Argentině:

Skupina A (Córdoba): Argentina - Kostarika 3:0 (1:0) Branky: 45.+1 a 53. Agüero, 64. Di María.

1. Kolumbie 3 2 1 0 3:0 7

2. Argentina 3 1 2 0 4:1 5

3. Kostarika 3 1 0 2 2:4 3

4. Bolívie 3 0 1 2 1:5 1