To bylo před sto lety, hrozně dávno

Viktor Fischl (1912-2006) měl dobrou předvídavost, díky níž se dožil tak úctyhodného věku. Před druhou světovou válkou uprchl do Londýna, kde pracoval pro exilovou vládu. V roce 1949 se zas vystěhoval do Izraele a působil v tamní diplomacii. To většina jeho příbuzných takové štěstí neměla, židovskou rodinu totiž vyvraždily Hitlerovy rasové zákony... V textu Všichni moji strýčkové, který výborně načetl Josef Somr, Viktor Fischl vzpomíná na svého dědečka a jeho jedenáct potomků, kteří ještě zažili starý svět, jenž se dnes zdá tak starosvětský a tak krásný... Pěkné připomenutí tohoto do pozdního věku velmi plodného autora.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.