Dějiny české hudby jsou protkány osudy desítek skvělých muzikantů, jejichž stopa je hluboká a nezapomenutelná. Mezi ně patří i houslista, violista, dirigent, příležitostný učitel a iniciátor řady významných projektů Josef Suk (narozený 8. srpna 1929 v Praze), který včera zemřel.

Jeho život utvářely nejen tisíce koncertů a desítky nahrávek, ale také nelehké břemeno rodinné tradice z příslušnosti ke slavné dvořákovské dynastii - jako vnuk skladatele a houslisty Josefa Suka a pravnuk Antonína Dvořáka to neměl občas právě lehké. Od raného mládí ho připoutala k houslím a zavazovala k řeholi až asketické sebekázně a přísné sebekritiky, ale v rozhodujících osudových okamžicích života také svým způsobem fatálně předurčovala další kroky jeho neuvěřitelně dlouhé umělecké kariéry.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.