Po více než šedesáti letech vstoupil na tchajwanskou půdu první čínský individuální turista. Hranice překročily tři stovky Číňanů, kteří okamžitě využili povolení vycestovat. Přivítaly je desítky novinářů a nadšených Tchajwanců. Už na letišti se rozdávaly tradiční ananasové keksy i "bubble tea", typický ostrovní koktejl z mléka a ovocného čaje.

Podle nově zavedené normy mohou turisté na ostrově zůstat maximálně 15 dní. Denní kvóta pro Čínu je 500 individuálních návštěvníků. Od uvolnění cestovních restrikcí si obě strany slibují profit. Čína, která na Tchaj-wan stále pohlíží jako na své území, může na ostrovní obyvatele více zapůsobit ve svých snahách o znovusjednocení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.