Polský vzdušný prostor nebudou křižovat česká vojenská letadla L-159. Továrna Aero Vodochody se stahuje z tendru na 16 těchto strojů pro polskou armádu. Ve výběrovém řízení v hodnotě zhruba 9,3 miliardy korun byla přitom dlouho favoritem.

"Nabídli jsme Polsku dobrý výrobek, který odpovídal jejich technických potřebám, ale v průběhu výběrového řízení se změnily podmínky a současným požadavkům se naše letadlo vzdaluje," vysvětlil včera pro HN Ladislav Šimek, prezident Aero Vodochody. Polská strana nedávno upravila požadavky například pro rychlost stoupání či přítomnost funkce fly-by-wire, tedy digitálního řídícího systému.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.