Nizozemský radikál a zakladatel Strany pro svobodu Geert Wilders byl ve čtvrtek dopoledne zproštěn obžaloby ve všech pěti bodech. Mimo jiné čelil obvinění z navádění k diskriminaci muslimů a z urážek směřovaných na skupinu lidí.

Soud: Wildersova kritika byla obecná

Soud dal zapravdu Wildersovým argumentům a rozhodl, že jeho výroky nikdy nemířily na konkrétní osoby, proto jsou podle nizozemského práva beztrestné.

Žalující strana požadovala pro Wilderse pokutu v symbolické výši jednoho eura. Pohrozila, že pokud soud pokutu neudělí, celý případ přenese před Evropský soud pro lidská práva.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.