Praha - Jednání zástupců odborů, zaměstnavatelů a vlády o návrhu daňové reformy výsledek nepřineslo. Sociální partneři předali vládě svá stanoviska, po připomínkovém řízení bude tripartita o změnách v daních jednat znovu.

Praha - Odbory a zaměstnavatelé podrobili kritice vládní návrh daňové reformy. Zástupci zaměstnavatelů chtějí například zachovat daňové zvýhodnění pro stravenky nebo režijní jízdenky. Odbory zase tvrdí, že změny v daních prohloubí schodek veřejných financí.

Praha - Petici proti cenzuře internetu podepsalo za tři dny přes 10 000 lidí. Internet má omezit novela loterijní zákona, kterou má sněmovna v úterý schvalovat ve třetím čtení. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci České pirátské strany.


New York - Vdova po někdejším řediteli bývalé americké společnosti Enron Linda Layová urovnala dlouholetý spor s organizací Enron Creditors Recovery Corporation (ECRC). Ta je nástupnickým podnikem kdysi věhlasného energetického kolosu, teď se ale jen snaží vymoci pro věřitele peníze. Spor se táhnul osm let a šlo v něm o platby dvou pojistných smluv. ECRC a Layová se o ně podle agentury Reuters podělí.

Rio de Janeiro/New York - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zvýšila hlavní rating Brazílie o jeden stupeň na Baa2. Posunula jej tak dál do investičního pásma. Výhled ratingu nechala pozitivní, což znamená, že jej může ještě zvýšit. Agentura oceňuje především snahu tamní vlády zabránit přehřátí ekonomiky.

Londýn/New York - Ceny ropy na světových trzích pokračovaly v poklesu, ten se ale během dne zmírnil a ve ztrátě nakonec zůstal jen severomořský Brent. Hlavní příčinou poklesu cen jsou nadále obavy z vývoje v Řecku a nejasnosti kolem uvolnění další tranše záchranného úvěru.


Le Bourget - Soupeření dominantních světových výrobců letadel na letošním mezinárodním pařížském aerosalonu odstartoval velkou zakázkou americký výrobce letadel Boeing, více zakázek se však podařilo získat konkurenčnímu evropskému Airbusu. Airbus první den získal objednávky nebo přísliby budoucích objednávek na 142 letadel v katalogové ceně 15 miliard USD (252,9 miliardy Kč). Boeing oznámil objednávky na 56 letadel za více než 11 miliard USD. Aerolinky mají zájem hlavně o modely s nižší spotřebou paliva.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru