Letectví je perspektivní obor. Tím, co nám nejvíce brání v růstu, je nedostatek pracovní síly," říká prezident Aero Vodochody Ladislav Šimek.

Na učiliště teď chodí o dvacet tisíc dětí méně než před deseti lety. Chybí vám vyučení odborníci?

To je problém, který vnímáme velmi intenzivně.

Kolik pracovníků vám aktuálně chybí?

V poslední době jsme najímali desítky lidí. My je nakonec vždycky nějak seženeme, ale s několikaměsíčním zpožděním. Stojí před námi několik nových projektů, z nichž jeden znamená nabrat několik stovek pracovníků. To je množství, které už jen tak nedokážeme vyřešit. Budeme muset hledat v zahraničí. Učiliště, které je vedle našeho závodu, ročně produkuje méně než dvacet absolventů oboru letecký mechanik. To nestačí ani k prosté reprodukci a už vůbec ne k nárůstu dalších projektů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.