nejvíce pojistných podvodů a nejvyšší prokázaná hodnota ze všech sledovaných oblastí pojištění je u pojištění motorových vozidel. Podvodníků v oblasti úrazového pojištění a životního pojištění je sice méně, jejich počet ale narůstá.

Podle údajů České asociace pojišťoven došlo v roce 2010 v oblasti pojistných podvodů s úrazovým a životním pojištění k osmdesátiprocentnímu nárůstu podezřelých případů oproti předchozímu roku. V této oblasti prokázaly pojišťovny podvody v hodnotě 47 milionů korun, což je o 38 procent více než v roce 2009. Zatímco po krupobití se podvádět prakticky nedá, protože poškozená karoserie auta je jasně rozpoznatelná, u lidského těla je už odhalení podvodu podstatně složitější. A na tom staví podvodníci s úrazovým pojištěním.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.