Jeho podřízení odborářům zmařili pondělní stávku. Předseda městského soudu Jan Sváček za svými lidmi stojí a odmítá, že by soudci rozhodovali na přání politiků. "Mrzí mě, že se někteří politici i odboráři k takovým úvahám uchylují," říká Sváček.

HN: Vážně jste s nikým z politiků v posledních dnech o stávce nemluvil?

S nikým z politiků jsem se v téhle záležitosti nescházel ani nedomlouval. Já doteď ani nemám v ruce to rozhodnutí, ještě před jeho vydáním jsem odjel do jižních Čech. Ani nevím, jak přesně zní. To je věc příslušného soudce, který rozhodoval. Nerozhodoval podle představ mých nebo politiků, ale pouze podle zákona a svého právního vědomí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.