Nikdy by mě nenapadlo, že se jako analytik energetických akcií budu moci skrze tuto práci dostat zpět do starobylého Egypta a vzdáleně si připomenout mou velmi oblíbenou knihu Egypťan Sinuhet od Miky Waltariho.

A přece se tak stalo. V pátek totiž vyšel v Hospodářských novin inzerát egyptského Boha Slunce, chceteli Amun.Re, který si žádá pár poznámek.

Z dřívějších, ale i posledních veřejných zpráv, článků a nakonec i zmíněného inzerátu jsem pochopil následující: ČEZ koupil loni v létě od akciové společnosti Amun.Re se základním kapitálem dva miliony korun solární elektrárny o instalovaném výkonu necelých 56 MW za cenu okolo pěti miliard korun. Zisk před zdaněním ve výši přes osm set milionů korun byl dosažen připojením elektráren do distribuční sítě ČEZ na poslední chvíli dva dny před koncem loňského roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.