Výrobce netkaných textilií  získal od České spořitelny a ING Bank úvěr 180 milionů eur (asi 4,3 miliardy korun). Souvisí s investicí do nového výrobního závodu v Egyptě. Smlouva o úvěru byla podepsána ve středu.

Firma včera uvedla, že úvěr použije na financování nových kapitálových investic a refinancování nynějšího úvěru 150 milionů eur. Dosud z něj vyčerpala 101,7 milionu eur. Podmínky úvěru mají firmě umožnit flexibilitu při rozhodování o investicích, výplatách dividend akcionářům či optimalizaci výše dluhu.

Pegas Nonwovens nedávno oznámil investici do nového výrobního závodu v Egyptě, jakožto prvního kroku v realizaci strategie mezinárodní expanze. "I přesto, že Pegas generuje silné peněžní toky z vlastní provozní činnosti, budou k zamýšleným investicím potřeba i cizí zdroje. Jsme proto rádi, že nově uzavřený kontrakt o dlouhodobém financování dává společnosti dostatečný komfort jak z hlediska výše úvěru, tak z hlediska flexibility při rozhodování o jeho použití a načasování investic," uvedl generální ředitel Pegas Nonvowens František Řezáč.

Firma chce do nového závodu v Egyptě investovat 60 milionů eur (1,5 miliardy korun). Pegas chce u Káhiry vystavět dvě výrobní linky. První linka by měla mít kapacitu zhruba 20 tisíc tun ročně a měla by začít fungovat v průběhu druhé poloviny roku 2013.

Související