Příliv Syřanů prchajících před násilím ve vlastní zemi do Turecka výrazně sílí. Jen v noci na čtvrtek překročilo hranice na 2400 uprchlíků, další přijížděli celý den a čekají na vstup do země. Útočiště v Turecku hledají většinou obyvatelé severozápadní syrské provincie Idlib, zejména lidé z Džisr aš-Šughúru. Ti utíkají před očekávaným zásahem armády na město, kde se vojáci údajně vzbouřili a připojili k protivládním silám.

Džisr aš-Šughúr obklíčila ve čtvrtek syrská armáda a podle agentury AP hrozí bezprostřední útok. Tanky hlídkují také v Halabu a podle tureckých zdrojů tam armáda ztrácí kontrolu. Toto město má historické vztahy s Tureckem a Ankara má proto zájem chránit tamní rodiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.