Vláda včera odložila schválení opatření ministra financí Miroslava Kalouska, které mělo zjednodušit postup Česka před zahájením miliardových arbitráží se solárními podnikateli. Kabinet návrh, který počítal s tím, že chystané arbitráže souvisejí s ochranou základních bezpečnostních zájmů země, pouze projednal. Jeho schválení by přitom vládě umožnilo najmout advokátní kanceláře i ekonomy, kteří budou hájit zájmy Česka, bez vypsání výběrového řízení. "Je třeba ještě doladit některé právní analýzy, vrátíme se k tomu příští týden," řekl pro ČTK premiér Petr Nečas.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.