Dukla Praha si zajistila titul v dohrávce posledního kola nadstavby v přímém souboji v Lovosicích, který vyhrála 27:26 a udržela se před svým soupeřem v čele tabulky. Dukla získala titul po 31. v historii, ale poprvé po 16 letech.

Lovosice sice ve druhém poločase vedly až o pět gólů a sahaly po titulu, ale nezvládly závěr a nakonec na ně zbylo druhé místo, což je i tak pro klub historický úspěch. Třetí místo vybojovalo už v sobotu Zubří.

Severočeský klub nepatří mezi nejbohatší, ale letos měl nečekaně dobrou sezonu a třígólová výhra nad Duklou by mu dokonce zajistila titul. Doslova přecpanou lovosickou halu ovšem brzy zkropila ledová sprcha - Dukla během 150 sekund nasázela tři góly a pak vsadila na úpornou obranu, proti níž se domácí prosazovali jen ztuha.

Hodně jim ale pomohly opory Berka se Šumou, kteří se dali zdravotně dohromady až těsně před zápasem a jejich zkušenost byla znát. Lovosice pak hrály mnohem vyzrálejší a kombinační házenou a ještě před pauzou se dostaly  až do dvougólového vedení.

Atmosféra byla strhující

I když se v extralize letos nehrají finále, zápas Lovosic s Duklou jím stejně byl, včetně atmosféry. Frenetičtí fanoušci hnali svůj tým za kýženou třígólovou výhrou a po pěti minutách druhého poločasu se dočkali. Dukle se totiž přestala vyplácet úporná defenziva a po druhém oslabení už prohrávala 17:22.

Lovosičtí tou dobou sahali po titulu, ale po sérii kontroverzních výroků rozhodčích ztratili nervy i dva vyloučené hráče a Dukla stáhla z rychlých kontrů rozdíl na jediný gól. Pět minut před koncem vedla 26:25, a kdyby dala 28 gólů, stačila by jí i prohra o tři. Emotivní závěr zápasu už Lovosice nezvládly, přestalo se jim dařit střelecky a Dukla nakonec mistrovskou sezonu zakončila těsnou výhrou.