Památkářům se zřejmě nepodaří zabránit úplnému zbourání památkově chráněného zimního stadionu na pražské Štvanici. "Ten stav je velmi ošklivý. Některé konstrukce jsou natolik poškozené, že demontáž je opravdu nezbytná," připustil po páteční obhlídce vedoucí odboru péče o památkový fond Národního památkového ústavu Ondřej Šefců.

Památkáři však přesto podali magistrátu podnět k zahájení správního řízení kvůli demolici. A vadí jim mimojiné to, že město začalo bourat, aniž nechalo stadion vyjmout z památkového ochrany.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.