České házenkářky utrpěly v úvodním utkání kvalifikace mistrovství světa v Olomouci proti Černé Hoře debakl 26:42 a šance na postup se jim vzdálila do oblasti teorie. Odveta se hraje příští pátek v Pljevlji.

Duel o postupovou naději byl od úvodu pro výběr trenéra Jana Bašného hororem. Češky už po čtyřech minutách prohrávaly 0:4.

Nebyla síla, která by černohorskou kanonádu zastavila. Češky hrály proti zasunuté obraně ustrašeně, bez nápadu a navrch je dusilo obrovské množství technických chyb, po kterých soupeř vyrážel do trháků.

Po čtvrthodině sice domácí házenkářky držely přijatelný stav 5:9, ale v závěru první půle je Černá Hora pasovala do role statistek. Hostující tým, tvořený z velké části hráčkami Podgorici, po nacvičených kombinacích a signálech sázel gól za gólem.

Češky se nevzchopily ani v oddechovém čase nebo v přesilovce. Mezi 16. a 25. minutou neskórovaly a šestý tým z posledního mistrovství Evropy jim šňůrou sedmi branek utekl na 16:5.

Černohorky už v půli vedly o čtrnáct gólů a závěr byl pouze formalitou. Jejich dominance chvilkami přecházela v exhibici, a i když se v českých barvách rozstřílela Tomečková, propastný rozdíl v kvalitě obou výběrů neklesl pod šestnáct gólů.