Viděl jsi Benátky? Obvykle cestovatelská otázka získá o víkendu ještě jeden význam. Milovníci umění tak budou zapřádat rozhovor o momentálně nejdůležitější evropské výtvarné události: V sobotu své brány otevře světová přehlídka současného umění La Biennale v Benátkách, která potrvá až do 27. listopadu.

Na tradičním místě v zahradách a komplexu Arsenal začíná megavýstava letos nazvaná ILLUMInations, na které se představuje třiaosmdesát převážně nejmladších umělců z mnoha zemí světa. Kurátorka Bice Curigerová se zaměřila především na autory mladší šestatřiceti let a také na tvorbu umělkyň.

Pohled na současné umění výrazně doplní paralelní výstavy v národních pavilonech, kterých je letos rekordních devětaosmdesát. Česko zastoupí jednatřicetiletý umělec Dominik Lang, jenž pro československý pavilon připravil spolu s kurátorkou Yvonou Ferencovou výstavu nazvanou Spící město.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.