Ratko Mladić dokázal unikat spravedlnosti šestnáct let. Rozsudku mezinárodního tribunálu v Haagu se dnes devětašedesátiletý generál nemusí dočkat, jako se jej nedočkal ani Slobodan Milošević. Ale nimbus nepolapitelného vůdce těch, kteří silou mocí usilovali o "velké Srbsko", padl.

Největší význam má Mladičovo dopadení pro rodiny obětí ze Srebrenice, pozůstalé po zabitých bosenských Muslimech, pro znásilněné bosenské Muslimky, pro ty, kteří žili tři roky v obléhaném Sarajevu. To, co ztratili, a to, co zažili, se už nedá vrátit či napravit. Avšak ten, kdo jim všechno utrpení způsobil a připravil, Ratko Mladić, nyní stane před soudem.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.