Pro navrhovanou důchodovou reformu se vžil název "mejdan bankovních domů". V pondělí představené návrhy zákonů naznačují, že nepůjde o žádnou rychlou bujarou pitku, ale spíše o dlouhou hostinu. A ty, kteří špatně zváží svůj vstup do systému a chování v něm, čeká při odchodu do důchodu velmi slušná kocovina. V podstatě jediným argumentem na obhajobu navržené podoby důchodové reformy je to, že jde zřejmě o maximum možného a že máme být rádi, že se rozhádaná koalice vůbec dokázala na něčem shodnout. Někteří politici dokonce tvrdí, že za úspěch budou považovat samotné schválení reformy a bude jim jedno, kolik lidí do systému vstoupí, či nikoliv. A této podivné filozofii, kdy se dělá reforma kvůli čárce u Evropské komise a snaze o záchranu pošramocené pověsti vlády, neschopné za rok pohodlného vládnutí prosadit zásadní změnu, bohužel odpovídá i celé nastavení důchodové reformy.

V článku se dále dozvíte

  • Vláda by měla hodit současný návrh důchodové reformy do koše a přijít s novou, levnější variantou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.