S materiálem s 259 úseky plnými děr šli zástupci ŘSD na sněmovní hospodářský výbor i na ministerstvo financí. Výsledek? Ministerstvo tři miliardy, jež silničáři nutně potřebují, nepošle.

"Státní rozpočet na rok 2011 je již schválen a s takovouto částkou se v něm nepočítá,“ vysvětlil mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Silničáři proto musí vystačit s 1,2 miliardami korun. Na řidiče tak budou v létě u dálnic, rychlostních silnic a silnic první třídy čekat nové značky s omezením rychlosti a za nimi provizorně opravené nebo zanedbané úseky.

Rozpočet na opravu státních silnic každým rokem klesá. Přibývá přitom nových silnic i poškození těch starých vlivem vzrůstající dopravy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.