Navzdory napjaté situaci v koalici zvládla vláda na včerejším zasedání schválit jedny z nejdůležitějších reformních zákonů. V prvé řadě hladce prošel již několik let očekávaný občanský zákoník.

"Zákon přináší větší svobodu jednotlivce při utváření vlastního právního postavení. Výrazně více respektuje vůli člověka," komentoval kodex premiér Petr Nečas. Občanský zákoník upravuje například dědění, otázky spojené s bydlením, možnosti nakládání s majetkem a také do sebe absorboval rodinné právo, protože do nového kodexu byl včleněn současný zákon o rodině. Pokud zákoník projde parlamentem a podepíše ho prezident, začne platit od ledna 2013.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.