Designéři z Itálie nyní vymýšlejí, jak s rozumnými náklady vylepšit ojetý rakouský vagon tak, aby dobře sloužil v Česku. Podnikatel Radim Jančura koupil třináct vagonů od Rakouských drah. Soupravy mají dostat nové potahy sedadel, koberce a nové nátěry.

Projekt RegioJet, jenž má konkurovat Českým drahám, tak začne pouze na poloviční výkon. Spojů bude zpočátku jezdit necelá polovina a vagony budou zatím pouze ze zmiňované ojeté řady AMbz, v klasickém uspořádání s kupé. Některé vozy pocházejí podle informací HN i z roku 1979, všechny však prošly modernizací v roce 2006 a mají klimatizaci, elektrické zásuvky a uzavřený systém toalet. Identické vagony používají České dráhy na některých mezinárodních spojích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.