Z oparu demise Radka Johna se zvolna vynořuje, co Vít Bárta sleduje: pod pohrůžkou odchodu strany z koalice chce přimět premiéra, aby postoupil Véčkům Pospíšilovo ministerstvo spravedlnosti. To by ozdobil Karolínou Peake a doufal ve vzestup preferencí. Důmyslný plán má ale vadu: z Bártovy mocenské falangy by důvěryhodnou stranu už neudělalo ani to, kdyby jako ozdobu nominoval do vlády božskou Gretu Garbo.

Premiér kvůli záchraně vlády možná nebude proti. Tím spíš, pokud by Bárta souhlasil s přesunem Jiřího Pospíšila na ministerstvo školství. Nečas by mohl hlásit: Dovršil jsem očistnou misi. Pryč jsou Bárta, John, i Dobeš, jejichž demise jsem už v dubnu přinesl na Hrad.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.