Polsko připomíná v těchto měsících velké pískoviště, na kterém ryjí tisíce krtků. Jako spolupořadatel mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012 dobudovává po celé zemi infrastrukturu, od stadionů až po dálnice. A tak je rovinatá krajina obsypaná bagry, jeřáby, rypadly a těžkotonážními náklaďáky, mezi nimiž se se škodovkou proplétám jako zoufalý mravenec.

Pískoviště ale může Polsko připomínat i z jiného důvodu - kamínky na něm po sobě házejí Bolek a Lolek, dřívější přátelé, dnes znesváření, mezi nimiž leží vrak prezidentského letounu zříceného u Smolenska. Národ je fatálně rozdělen. Ocitl se v malé polsko-polské válce. Na denním pořádku je vzájemné obviňování, urážení a zesměšňování, bojkoty i soudní pře.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.