Finové zvítězili v třetím čtvrtfinále šampionátu nad Norskem 4:1. Dvě branky vítězů vstřelil Jarkko Immonen. Svěřenci kouče Jukky Jalonena se v pátek od 20:15 utkají v bratislavském semifinále s lepším z večerního souboje Kanada - Rusko.

Úvodní třetina přinesla oboustranně rychlý hokej, v němž se ale neurodilo příliš šancí, a nebylo proto nijak překvapivé, že skončila bez branek.

Druhou část vyhrálo Norsko poměrně jasně 16:9 na střely, ale podobně jasně ji také prohrálo na góly poměrem 1:4, přestože vstřelilo vedoucí branku. V 24. minutě nařízené trestné střílení Olimb proměnil blafákem do bekhendu.

Finové však dokázali rychle odpovědět, když dvě minuty a pět vteřin po inkasované brance srovnali krok zásluhou Immonena. Za další dvě minuty dostal Suomi do evdení Ruutu.

Finové navýšili vedení  v 36. minutě, když Immonen jako přes kopírák zopakoval svou úvodní trefu, 3:1. V polovině 39. minuty navíc Komarov s Lajunenem rozebrali bránící Nory a Lajunen zajistil Finsku už tříbrankové vedení.

V třetím dějství se už Finové směrem dopředu nijak zbytečně nehnali a kontrolovali svůj bezpečný náskok. Branky už nepadaly.

Mistrovství světa v hokeji, čtvrtfinále v Bratislavě:

Finsko - Norsko 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Immonen (Granlund, Niskala), 29. T. Ruutu (M. Koivu, Pesonen), 36. Immonen (Granlund, Välivaara), 39. Lajunen (Komarov, Jaakola) - 24. K. A. Olimb z tr. střílení. Rozhodčí: Persson (Švéd.), Piechaczek - Schulz (oba Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 8947.

Finsko: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Puistola, Väänänen, Kukkonen, Jaakola - T. Ruutu, M. Koivu, Pyörälä - Aaltonen, N. Kapanen, Komarov - Granlund, Immonen, Pesonen - Nokelainen, Lajunen, Pihlström. Trenér: Jukka Jalonen.

Norsko: Haugen - Bonsaksen, Tollefsen, Holös, Ask, E. Koivu - Skröder, Röymark, Fredriksen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Hansen, Holtet, K. A. Olimb - Lorentzen, K. Forsberg, Martinsen - Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.