Britská stanice BBC krotí nadšení, které zažehla týden stará zpráva o masivních ložiscích zemního plynu v Evropě. Plyn z břidlic, který by pomohl v Evropě odstranit závislost na ruských plynovodech, totiž představuje významné riziko pro životní prostředí. BBC cituje studii, podle které hrozí především kontaminace pitné vody škodlivým metanem. Vědci uvedli, že hladina metanu poblíž zkoumaných vrtů překračovala povolené normy až sedmnáctinásobně. Známky kontaminace nacházeli výzkumníci až v kilometrové vzdálenosti od vrtů.

Dobývání plynu z břidlic versus životní prostředí. Více informací najdete ZDE

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.