Situace na státní nebo jazykové hranici může být velmi podnětná, ale najdeme i spoustu velkých autorů, kteří byli zakořeněni v jedné kultuře, říká terstský autor Claudio Magris (1939), odborník na středoevropskou kulturu. "Navíc Evropská unie neznamená, že se hranice smazávají, jen vznikají jiné a jinde. Dnes jsou zde hranice společenské, náboženské či morální."

Věhlasný italský prozaik a esejista přijel do Prahy představit svůj román Poslepu (2005), jejž právě vydala Mladá fronta v překladu Kateřiny Vinšové.

Jeho hlavním hrdinou je bývalý komunistický revolucionář, který vypráví o svém životě z lůžka psychiatrické kliniky. Z autorova díla již vyšly česky knihy Habsburský mýtus v moderní rakouské literatuře (1963), Daleko odkud - Joseph Roth a východožidovská tradice (1971), Mikrokosmy (1997) a rovněž jeho titul nejproslulejší, Dunaj (1986).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.