Podnikání v České republice bude pro manažery společností s ručením omezeným a akciových společností riskantnější. V případě krachu své firmy mohou přijít i o svůj osobní majetek.

Počítá s tím nový zákon o obchodních korporacích, který podle zjištění HN schválil o víkendu poradní orgán českého kabinetu - Legislativní rada vlády. Zákon má platit od ledna 2013.

"Jedná se o razantní prolomení stávající úpravy obchodního práva, manažerům firem hrozí, že když při řízení firmy zariskují a nevyjde to, nemusejí se už nikdy dostat z dluhů," říká Robert Pelikán, advokát kanceláře Vrána & Pelikán.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.