Na světovém šampionátu na Slovensku už není žádné překvapení dost velké. Favorité musejí často hodně bojovat o to, aby dostáli své pozici.

Přesvědčili se o tom i finští hokejisté, kteří měli ve skupině D, v níž hraje i český celek, hodně práce s celkem Lotyšska. Dobře bruslící soupeř nejdříve dotáhl jednobrankové vedení favorita a poté šel do vedení.

Finové ale ještě stačili vyrovnat. Zápas, který nerozhodlo ani prodloužení, musely rozlousknout až samostané nájezdy a v nich byli lepší Finové.

Po prohře s Norskem v prodloužení se už podruhé nenechali zaskočit Švédové a v zápase s Rakouskem neoslnili, lae povinnost splnili.

Skupina C (Košice)

Švédsko - Rakousko 3:0

Branky a nahrávky: 20. Persson (Eriksson, Nilsson), 26. Persson (Petrasek, Nilsson), 43. Pääjärvi-Svensson (Petrasek). Rozhodčí: Partanen (Fin.), Šindler (ČR) - Hribar (Slovin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Diváci: 3704.

Švédsko: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Ekman-Larsson, Kronwall, Grossman, Erixon, Fernholm - Thörnberg, Berglund, Pääjärvi-Svensson - Eriksson, Persson, Nilsson - Tedenby, Silfverberg, Backlund - Sjörgen, Ericsson, Wallin - Kruger. Trenér: Pär Marts.

Rakousko: Weinhandl - Werenka, Trattnig, Unterluggauer, Schumnig, P. Lakos, R. Lukas, Reichel, Altmann - Latusa, Koch, Welser - T. Raffl, Kaspitz, M. Raffl - Rotter, P. Lukas, Setzinger - Harand, Hundertpfund. Trenér: Bill Gilligan.

IIHF WC 2011: Finland - Latvia 3-2 SO

Branky a nahrávky: 34. K. Redlihs (M. Redlihs, Dzerinš), 43. Vasiljevs (Cipulis, Pujacs) - 14. Immonen (Välivaara, Granlund), 53. N. Kapanen (Immonen, Granlund), rozhodující nájezd Immonen. Rozhodčí: Sterns (USA), Kurmann - Arm (oba Švýc.), Murchison (Kan.). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0. Diváci: 9210.

Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, K. Redlihs, Cibulskis, Sotnieks, J. Redlihs - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Dzerinš, Darzinš - Saulietis, Pečura, Ankipans - Meija, Bukarts, Berzinš. Trenér: Olegs Znaroks.

Finsko: Lassila - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - M. Koivu, T. Ruutu, Aaltonen - N. Kapanen, Pihlström, Lahti - Pesonen, Immonen, Granlund - Nokelainen, Pyörälä. Trenér: Jukka Jalonen.

1. Česko      2 2 0 0 0 10:2 6
2. Finsko      2 1 1 0 0 8:3 5
3. Lotyšsko  2 0 0 1 1 4:7 1
4. Dánsko    2 0 0 0 2 1:11 0