Rozhodnutí, jímž Ústavní soud smetl daň uvalenou na stavební spoření, povzbudilo očekávání provozovatelů velkých solárních elektráren. Ti věří, že by soud mohl podobným způsobem "zničit" srážkovou daň ve výši 26 procent z tržeb, kterou jim stát dodatečně nařídil odvádět v závěru loňského roku.

"Závěry soudu lze vztáhnout i na případ solárního odvodu. I v tomto případě došlo k významné negativní změně v systému podpory," řekl HN Jakub Hájek, advokát z kanceláře NH Partners, jenž zastupuje solární podnikatele. "Principiálně jde o obdobné situace," přidává se i právník Luděk Šikola, který reprezentuje Českou průmyslovou fotovoltaickou asociaci. Podle Hájka by soud, pokud bude "ve své rozhodovací praxi konzistentní, měl právní úpravu solárního odvodu zrušit".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.