Před dvěma týdny celé Slovensko řešilo stěhování košického daňového úřadu. Měl se přesunout do budovy, která patří firmě, jejímž spolumajitelem je šéf okresní organizace strany premiérky Ivety Radičové SDKÚ. A Daňové ředitelství, které schválilo stěhování do prostor o čtvrtinu dražších, než se dají v Košicích sehnat, řídil člověk nominovaný také SDKÚ.

Novináři cítili další skandál kolem podezřelého financování politických stran, protože SDKÚ ovládají Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš, ministři zahraničí a financí, kolem kterých už se v minulosti vyskytlo několik podezření. Dzurinda kvůli neznámým sponzorům ze "schránkové" firmy z Londýna dokonce loni odstoupil z čela kandidátky, kam strana vysunula populární Ivetu Radičovou. Košická aféra prozatím skončila odstoupením šéfa Daňového ředitelství Miroslava Mikulčíka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.