Fyzik Vasilij Nestěrenko v 80. letech vedl přísně tajný výzkum mobilních atomových elektráren pro válečné účely. Když vybuchl Černobyl, všechno se změnilo. Spolu s akademikem Legasovem již v prvních dnech po havárii měřil atomové peklo svými spektrometry a snažili se zjistit, co se v reaktoru vlastně děje. Panovala totiž obava, že reaktor by mohl znovu explodovat.

Při přeletech nad havarovaným reaktorem dostal do těla obrovské dávky radiace. Celý zbytek života zasvětil nezávislému výzkumu a pomoci obětem Černobylu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.