Manželé Jana (1941) a Jiří (1940) Ševčíkovi, teoretici umění, kurátoři a pedagogové, spoluvytvářejí podobu uměleckého prostředí od osmdesátých let. Od počátku přinášeli na mladou českou scénu důležitá témata a stali se zprostředkovateli nových tendencí nejen díky svým textům. Zároveň totiž tyto nové směry promítli do řady výstav, které se staly stěžejními pro interpretaci umění a jeho vnímání mezi současníky. Antologie vybraných textů z let 1973-2010 tohoto profesního a životního páru ilustruje jak významné momenty dějin československého, respektive českého výtvarného umění, tak i rozporuplnou specifičnost této éry, která se do něj otiskla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Významným teoretikům umění a kurátorům Janě a Jiřímu Ševčíkovým vyšla kniha sebraných textů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.