Když Michal Šrajer popisuje hierarchii firmy, kterou zakládal před třemi lety se svými dvěma nejlepšími kamarády ze severomoravského městečka Bílovec, je to, jako kdyby vysvětloval rafinovanou slovní úlohu z matematiky. "Já jsem nadřízený Pavla, ten je nadřízený Jardy, který je zase můj nadřízený," říká v rychlé sledu Michal Šrajer a bez čekání ke svojí rovnici dodá i správný výsledek. "Tím pádem jsem vlastně svým vlastním nadřízeným, stejně jako všichni ostatní," říká počítačový expert s úsměvem mezi holými zdmi své nové a ještě nezařízené kanceláře na Vysočanech, kam se firma nedávno přestěhovala. Neustále totiž bobtná. A na předchozí adrese už jí bylo těsno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na počátku byla myšlenka. A taky odhodlání být první. Z tohoto průsečíku vzešel nejpoužívanější antivirový software AVG nebo designové studio, jehož městský mobiliář je rozesetý po celé Evropě. Magazín Víkend přináší pět příběhů firem, jejichž chytrý nápad uspěl za hranicemi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.