Zatímco drtivá většina poslanců se svého mandátu drží zuby nehty, on se ho dobrovolně vzdal. Martin Pecina parlament na konci března opustil a ihned stanul v čele jedné z dceřinných společností největší české strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group. Jeho úkolem bude řídit jaderný program celého holdingu.

V rozhovoru pro Hospodářské noviny mluví o tom, proč ho politika už nelákala i o cílech, kterých chce dosáhnout ve své nové roli. "Samozřejmě jsem tu i proto, abych jednal s ČEZ i s dalšími velkými potenciálními zákazníky. Ale to je jasné, to dělá šéf každé velké firmy, která svým velkým zákazníkům dodává." říká Pecina.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.