15 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH MÍST BRATISLAVY
aneb Co dělat, když se nehraje

 

Stará radnice
Primaciálne námestie 3

Na Hlavním náměstí vás upoutá přední fasáda Staré radnice, jejíž vznik sahá do 13. století. Nejstarší radnice na Slovensku je krásnou ukázkou kombinace tří historických slohů: gotického, renesančního a barokního. Ostřelování Bratislavy napoleonským vojskem v roce 1809 připomíná bronzová socha opírajícího se napoleonského vojaka o lavičku.

 

Primaciální palác
Primaciálne námestie 1
visit.bratislava.sk

Hned vedle Staré radnice sa nachází Primaciální palác, v němž byl v Zrcadlové síni roku 1805 podepsán Bratislavský (Prešporský) mír mezi císařem Napoleonem a Františkem I. V paláci najdete rovněž unikátní sbírku nástěnných gobelínů – nejkomplexnější sérii gobelínů na světe z anglické královské manufaktury ze 17. století.

 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.