Základ k dnešní výhře položili v první třetině, po níž zásluhou branek Darrella Haye a Davida Vrbaty vedli 2:0. Vrbata pak v samém závěru přidal svůj druhý gól na 4:1, jímž definitivně rozhodl.

Rozhodující bitva začala oboustranně opatrně, proto první větší možnost přišla až díky úvodní přesilovce. Domácího Pabišku ale vychytal Francouz. V pokračující početní výhodě, když už se zdálo, že Macho prováhal přihrávku na zcela volného Haye, si ho nakonec pro zakončení vybral a bek Středočechů nezaváhal – otevřel skóre pouhé čtyři vteřiny před koncem Gureňova trestu.

Ve 14. minutě trefil Handlovský v oslabení tyč a tyto nevyužité šance mohly Ústí mrzet už o pár vteřin později. Vrbata střelou z úhlu překvapil Francouze a zvýšil na 2:0.

Kontaktní gól Ústí nevstřelilo

V úvodu druhé třetiny si vynutili tlak Severočeši, jenže dlouho naráželi na vynikajícího Schwarze, proti němuž neuspěli Hanzl ani Ludvík. Ve druhé třetině branky nepadaly. Zato padaly rány. Při oboustranné výměně názorů byl nejaktivnější hostující Sklenička, který za direkty na střídačce dostal trest ve hře.

Do třetí třetiny šli sice nakonec po vynesení trestů s přesilovkou čtyři na tři hosté, jenže kombinace trestů pak přinesla krátce nato naopak početní výhodu domácím a ti ji zásluhou Divíška využili. O tři minuty později utnul Schwarzovu neprůstřelnost Alinč a znovu bylo o co hrát.

Ústečtí Lvi bojovali a v 57. minutě zkusili zariskovat hrou bez brankáře, kterou využil s přehledem Vrbata a odstartoval mladoboleslavské oslavy.

Baráž o hokejovou extraligu - 7. zápas:

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Hay (Macho, Divíšek), 15. Vrbata (Plodek), 43. Divíšek (Vrbata), 57. Vrbata (Chaloupka) - 46. Alinč (Pajič). Rozhodčí: Minář, Homola - Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:8, navíc Matějovský 10 min. - Sklenička 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4120. Konečný stav série: 4:3.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Chaloupka, Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Vrbata, Plodek, Pabiška - Bahenský, Divíšek, Macho - Matějovský, Štefanka, Demel - Gajovský, Hrdel, Boháč. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Ústí nad Labem: Francouz - Gureň, Vobořil, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Rod - Kloz, Hanzl, Handlovský - Čurilla, Pajič, od 40. navíc Sklenička. Trenéři: Rosol a Skrbek.