Nejvýznamnější zahraniční kontrakt za posledních 20 let získala největší česká zbrojovka Aero Vodochody. Téměř miliardu korun ročně po dobu několika desítek let utrží letecký výrobce na dodávkách pro brazilskou společnost Embraer. Výroba a vývoj dílů pro nový střední vojenský dopravní letoun KC 390 tak navýší roční obrat vodochodské firmy o plnou třetinu.

Zahájení úzké spolupráce mezi oběma firmami včera na zbrojařském veletrhu LAAD v brazilském Rio de Janeiru oznámil prezident Aera Ladislav Šimek. "Tímto se dostáváme do světové extraligy leteckého průmyslu, český ani československý průmysl se nikdy nepodílel na mezinárodním vývoji letadla v takovém rozsahu," uvedl pro HN Šimek. Podle zástupce společnosti Aero Richarda Musila vytvoří zakázka jen ve firmě 200 nových pracovních míst a zhruba stejný počet u jejích dodavatelů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.