Za červenou kartu, kterou dostal v nedělním ligovém utkání s Fiorentinou (2:1), se omluvil švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic z AC Milán. Devětadvacetiletý fotbalista se přitom právě před tímhle zápasem vrátil do sestavy po třízápasovém trestu za předchozí vyloučení.

"Všechny prosím o odpuštění," řekl Ibrahimovic, který byl vyloučen za nadávky asistentovi rozhodčího. Bývalý střelec Barcelony však tvrdí, že byl sprostý pouze sám na sebe. "Přišel jsem o míč a byl jsem na sebe naštvaný," citovala ho agentura ANSA.

Ibrahimovice se zastal i trenér Massimilliano Allegri. "Říkal mi, že nadával sám sobě. Dělá to i během tréninků. Rozhodčí to ale viděli jinak a my jsem hráli v deseti," řekl.

Švédský reprezentant podle rozhodnutí disciplinární komise přijde o tři ze šesti zápasů, které AC zbývá v Serii A odehrát. Proti výši trestu se chce milánský velkoklub odvolat. Už při předchozím Ibrahimovicově trestu tak klub dosáhl částečného snížení ze tří na dva zápasy. Milánský klub má na dosah první titul po sedmi letech. Tabulku vede o tři body před Neapolí, třetí Inter Milán ztrácí pět bodů.

Související