Vedení burzovní společnosti NYSE Euronext odmítlo nabídku rivalů Nasdaq OMX Group a IntercontinentalExchange (ICE) na převzetí. Oznámila to dnes firma. Potvrdila, že se hodlá spojit s německým konkurentem Deutsche Börse.

Firmy Nasdaq a ICE začátkem měsíce nabídly za NYSE 11,3 miliardy dolarů (přes 190 miliard Kč). NYSE však tuto nabídku označila za "strategicky neatraktivní s nepřijatelným realizačním rizikem".

Dodala, že dřívější nabídka na převzetí od Deutsche Börse za 10,2 miliardy dolarů vytváří "mnohem vyšší dlouhodobou hodnotu" a že její dokončení je mnohem pravděpodobnější.

NYSE se na fúzi s německým rivalem Deutsche Börse dohodla již v únoru. Spojení podniků by vytvořilo největšího burzovního operátora na světě. Společnost NYSE Euronext vznikla v dubnu 2007 propojením burzy v New Yorku (New York Stock Exchange, NYSE) s panevropským provozovatelem akciových trhů Euronext. NYSE Euronext provozuje akciovou burzu v New Yorku a dále trhy v Amsterodamu, Bruselu, Lisabonu a Paříži.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru