Ofenzivní ráz utkání určily již úvodní minuty. Po 56 vteřinách otevřel skóre Hampl, jemuž ideálně předložil puk Alinč, který se zbavil bránícího Štefanky. V polovině čtvrté minuty bylo ale vyrovnáno, když se za domácí brankou dostal k puku Vrbata, pohodlně vybruslil před Francouze a chytře počkal se zakončením.

Na konci 17. minuty přesto vrátil vedení na stranu Lvů Diviš. O 77 sekund později bylo ale znovu vyrovnáno, když za Francouzova záda proniklo tečované Marušákovo nahození od modré čáry.

V polovině zápasu se Středočeši dvakrát provinili proti pravidlům a museli na minutu do tří. Schwarz sice vytáhl fantastické zákroky proti Alinčovi a Vobořilovi, ale nakonec ho propálil Poživil.

Ani potřetí v zápase ale nebyli Ústečtí ve vedení dlouho. Klasickou početní výhodu totiž poté hráli hosté a Matějovský tři a půl minuty po vedoucí brance domácích opět vyrovnal. V 36. minutě ujeli v oslabení do přečíslení dvou na jednoho Čurilla s Pajičem, radost jim ale opět sebral výtečný Schwarz.

Středočechům nepomohly přesilovky, do osudu duelu ale výrazně promluvily Boháčovy brusle

Ani on však nedokázal zachraňovat prostupnou obranu věčně. Na konci 37. minuty nedokázali hosté vyčistit prostor před svou brankou, odražený kotouč si našel Kloz a pohodlně ho poslal nad Schwarzem do sítě. V závěru druhého dějství vyhodil Francouz při oslabení puk do hlediště a Ústí se muselo 96 vteřin bránit ve třech proti pěti.

Hosté ale přesilovku nevyužili a ani ve třetí třetině jim k vyrovnání nepomohlo čtyřminutové vyloučení domácího Ludvíka. Nakonec si ale prodloužení přece jen vybojovali. V polovině 59. minuty při power- play tečoval Boháč Žabkovo nahození nohou a s posvěcením sudího u videa vyrovnal na 4:4.

V nastaveném čase nevyužil ani jeden z týmů přesilovku 4:3. Když už se vše schylovalo k nájezdům, zaúřadovala podruhé Boháčova brusle. Podobnou situaci jako v závěru 3. třetiny opět dlouho zkoumal videorozhodčí, ale i tentokrát gól uznal. Šťastná noha boleslavského útočníka tak v čase 69:53 rozhodla o výhře bruslařského klubu a vedení v sérii 2:1.

Baráž o hokejovou extraligu - 3. zápas:

HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 4:5 v prodloužení (2:2, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Hampl (Alinč), 17. Diviš (Čurilla), 28. L. Poživil (Pajič), 37. Kloz (Handlovský, Němeček) - 4. Vrbata, 19. Marušák (Macháček), 31. Matějovský (Hay, Bahenský), 59. Boháč (Žabka), 70. Boháč (Marušák). Rozhodčí: Šír, Trombík - Tošenovjan, Gebauer. Vyloučení: 9:8, navíc Boháč (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6415. Stav série: 1:2.

Sestavy:

Ústí nad Labem: Francouz - Němeček, Pojkar, L. Poživil, Vobořil, Gureň, Sklenička, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Janků, Alinč, Hampl - Čurilla, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Lehikoinen, Marušák, Macháček, Žabka, Chaloupka, Dudáš - Bahenský, Divíšek, Matějovský - Tvrdík, Štefanka, Macho - Vrbata, Plodek, Pabiška - Lenc, Hrdel, Boháč - od 41. navíc Demel. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.