Trenér domácích Jeřábek udělal po nevydařeném prvním zápase očekávané změny v sestavě, které se na hře Mladé Boleslavi pozitivně projevily. Středočeši byli mnohem aktivnější a přestože následně hosté vyrovnali hru, více nebezpečno bylo před Francouzem.

Ve 23. minutě mohl domácí posunout do vedení dokonce v oslabení Bahenský, svůj samostatný nájezd na ústeckého brankáře ale neproměnil. Skóre se tak měnilo až v polovině normální hrací doby, kdy při přesilové hře propálil Chaloupka vše, co mu stálo v cestě.

Hosté ale poměrně rychle srovnali krok. Na trestné lavici seděli současně Macháček s Matějovským a Kovář vyrovnal, když pohotově dorazil za Schwarzova záda Hořavovu střelu odraženou od mantinelu. Gól přišel už v klasické početní výhodě, dvě sekundy po konci prvního trestu. Macháček se ale ještě do hry nestihl zapojit.

Přesilovky se ale ve druhém zápase série dařily i domácím. Hořavův faul potrestal na brankovišti dorážející Boháč. Už předtím Středočeši trefili horní tyčku. V závěru druhé třetiny mohl domácí přiblížit výhře Matějovský, ale trefil jen brankovou konstrukci.

Po Žabkově akci přidal třetí gól Pabiška, jenž se jako první v zápase prosadil při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Vítěz první ligy ale rychle snížil a jak jinak než v přesilovce. Na konci rychlé kombinace byl Roubík.

Hosté se následně snažili vyrovnat, třetí gól se jim ale přidat nepodařilo. Ani v závěrečné power play povýšené na hru šest proti čtyřem díky Matějovského vyloučení.

Série hraná na čtyři vítězství pokračuje v neděli a v pondělí na ledě Ústí nad Labem.

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Chaloupka (Pabiška), 37. Boháč (Pabiška, Žabka), 46. Pabiška (Vrbata, Žabka) - 34. Jan Kovář (P. Hořava), 48. Roubík (Alinč, Pojkar). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:2. Diváci: 3470. Stav série: 1:1.